Wednesday, December 28, 2016

Kas Yra Vlogas?

Kas Yra Vlogas? 
Šiandien norėčiau apžvelgti video blogus bei jų kūrėjus iš savo, kaip blogerio pozicijos. Koks esminis skirtumas tarp asmeninio blogo (tinklaraščio) ir vlogo (video blogo)? Žinoma, pateikimo būdas. Asmeninis blogas rašomas, o video blogas filmuojamas. Video blogo esmė yra filmuoti kaip tu kalbi kokia nors tema. Daugumai įdomu žiūrėti kaip kalbėtojas reiškia emocijas, todėl jei tą patį monologą parašius bloge, jis tikrai nesulauktų tokio populiarumo. Jei tinklaraštyje parašytą tekstą skaitytų vloge, tokį vlogą nebūtų įdomu žiūrėti, nes tiesiog pabostų. Dažniausiai blogo straipsnis būna žymiai ilgesnis nei vlogo monologas.
Pliusai
Jei neturi ką pasakyti, bet esi iškalbus, išvaizdus, turintis gerą  humoro jausmą ir nori “išpopuliarėti” vlogo kūrimas kaip tik tau. Kuriant vlogą nebūtina apskritai apie ką nors išmanyti, nes dažniausiai viską kompensuoja geras humoro jausmas bei sugebėjimas vaipytis taip, kad visiems būtų įdomu žiūrėti. Visada bus apie ką kurti video blogą. Jei pritrūksta minčių, tiesiog galima atsakinėti į žiūrovų klausimus. Mano nuomone, tai iš dalies kažkas panašaus į žlugusį Olialia projektą. Daugumai smagu žiūrėti, kaip kažkas kitapus ekrano visaip straksi, keičia veido mimikas, išdarinėja nesąmones. Vlogeriams taip pat smagu, kad juos gausiai žiūri videogaga ar youtube žiūrovai. Jie jaučiasi populiarūs ir žinomi. Jiems save realizuoti internete daug lengviau nei blogeriui. Nereikia rūpintis, kur talpinti video. Nereikia nuomoti hostingo, domeno, diegti turinio valdymo sistemos… Youtube visada veiks ir video blogai bus pasiekiami kiaurą parą. Taip pat daugeliui žiūrėti tą pačią informaciją yra daug priimtiniau nei skaityti, todėl trumpa informacija pateikta video bloge visada sulauks didesnio populiarumo. Nors viskas priklauso kaip ją pateiksi. Tą pačią informaciją tiek raštu, tiek video blogu galima pateikti ir įdomiai, ir labai nuobodžiai.
Minusai
Reikia turėti bent minimalios video montavimo sugebėjimus. Norint pakankamai kokybiškai sumontuoti video blogą dažniausiai nepakanka Windows Movie Maker teikiamų funkcijų. Tenka nelegaliai naudoti tobulesnes programas kaip Adobe After Effect, Sony Vegas… Be geros video kameros taip pat bus sunku. Nors dabar net išmanieji telefonai su 5-8 Mpx gali dalinai atstoti mėgėjišką video kamerą. Žinoma, būtini ir aktoriaus – režisieriaus gabumai, nes kitaip liksi nesuprastas, tavo video blogas nesulauks populiarumo. Jei neturi gero humoro jausmo ar nemoki patraukliai pateikti informacijos savo video bloge, niekam nebus įdomu žiūrėti apie ką kalbi, nors tai būtų ir labai aktuali tema.
Kodėl Lietuvoje tiek mažai video blogų?
Lietuvoje vlogerių labai nedaug, juos galima suskaičiuoti ant abiejų rankų pirštų (neskaitant mažai žinomų). To priežastis yra visuomenės tolerancijos trūkumas. Daugelis pradedančiųjų vlogerių neatlaiko skaudžios, neargumentuotos kritikos ir naujų video nebekuria. Kitiems trūksta pasitikėjimo pradėti savo video blogą. Dažnai pradedantieji vlogeriai, tokie kaip Lina Karoblytė neatneša vlogeriams garbės ir tampa tik pajuokų objektu. Dėl kritikos iš dalies kalti patys vlogeriai, nes jie neparodo kažko tokio, dėl ko būtu verti teigiamų atsiliepimų. Greitas kalbėjimas, daugybės kadrų sumontavimas, mimikos keitimas nėra tas talentas, dėl kurio vlogeris turėtų sulaukti teigiamų vertinimų. Be to, žiūrovų auditorija yra labai jauna, todėl tikėtis argumentuotos kritikos būtų gana naivu. Visa jų kritika yra lietuviškų bei rusiškų keiksmažodžių kratinys. Žiūrint iš šalies, Lietuvoje vlogerių gyvavimo laikotarpis daug trumpesnis nei blogerių. Lietuvoje vlogus kuria tik jaunimas, todėl baigę studijas ir susiradę normalų darbą nemanau, kad tęsia savo “youtube karjerą”.

Patarimai pradedančiajam video kūrėjui. Patarimai Vblogeriui

Net nežinau kaip pradėti šitą tekstą... Hmmm nesu geras rašytojas ir dažniausiai per Lietuvių pamokas miegodavau ( shame on me ) . Labiausiai man sekasi išreikšti mintis į kamerą na , bet dabar pabandysiu padaryti šiokį tokį tekstuką.
    Visą tai rašau todėl , nes noriu motyvuoti ir gal būt padėti jauniems savim nelabai pasitiktiems video kūrėjams. Žinau tą jausmą kai nori , bet abejoji savo jėgomis , ką apie tave pagalvos tavo draugai ir aplinkiniai o labiausiai bijai tų žmonių kurių net nepažysti ir tai gan juokinga nes jų nuomonė ir lieka už monitoriaus ekrano. Na , bet ilgai netauzysiu or pradėsiu nuo kelių punktų...
       1- Kaip ir minėjau svarbiausia pasitikėti savimi pasiimti popieriaus lapą apgalvoti kaip tu nori išreikšti save ir ar tai bus įdomu kitiems. Geriausia apgalvoti tiek temą tiek iš ko ji susidės pasidaryti mažą planą. 
    Tema tai tik vienas iš daugelio dalykų kurios turi apgalvoti , bet aišku vienas svarbiausių dalykų. Apgalvok tiek spalvas tiek muzikinį foną tiek kapus video.

      2- Video tema ir turinys praktiškai paruoštas. Būtinas dalykas pažinti prietaisą su kuriuo filmuosi savo video jei šitą įrenginį rankose laikai pirmą kartą nepagailėk šiek tiek laiko susipažint su juo valdymų ir galimybėmis. Stenkis užtikrinti stabilumą, patikrink keletą kartų ar video tikrai matysis ką nori nufilmuoti ( kaip sakoma kelis kart pamatuok o tada siūk ) tai taipogi galioja video kūrimui tik aišku nieko siūti nereikia :)

     3- Montažas vienas svarbiausių video kūrimo stadijų . Aišku geriausiai visus efektus ir filmuoti taip , kad reiktų kuo mažiau montažo tiek video judesį aiškų priklausomai nuo jūsų galimybių. Pradžioje būtų gerai , kad tiesiog susipažintum truputėli su programa su kuria karpysi ir tvarkysi video pasižiūrėti keletą pamokų youtubėje ( aišku keletą esu sukūręs ir aš pats ) . Nes viena didžiausių video kūrėjų problemų tai žinojimas ką nori pateikt ir kaip tik nemokėjimas tai atlikti.

     4- Aišku kai jūsų darbas pabaigtas belieka jį kažkur patalpinti , kad jį galėtumete pasidalinti su visu pasauliu ( na praktiškai LIETUVIAIS :D ) ,bet prieš talpinant jį gerai pagalvokite ar tikrai jis vertas publikos dėmesio ar galite sukurti kažką geresnio , bet tam reikia laiko . Nenusiminkite jei pirma kartą nepavyko padaryt kažko gero nes video kūrimas ir remiasi eksperimentavimu mokinimosi nes kaip žinot niekas negimė mokėdamas viskas išmokstama su laiku

http://traskutys.blogspot.lt/

No comments:

Post a Comment

Best Gifts for Girlfriend | Gifts for girlfriend ideas 2018-2019 | Chris...

Best Gifts for Girlfriend ,Gifts for girlfriend ideas 2018-2019,Christmas gifts for girlfriend ,gifts for girlfriend ideas,best christma...