Thursday, December 8, 2016

Klaipeda 2016 magiškas sniego rutulys
Kalėdinis stebuklas Klaipėdoje, KLAIPEDA RUOSIASI KALEDOMS, Klaipeda Kaledos 2016,


2017-aisiais Lietuvos kultūros sostine tampanti  Klaipėda, žiemos šventes pasitinka pakili, įgyvendinusi ir pasiryžusi įgyvendinti ne vieną naujovę. Teatro aikštėje jau puikuojasi klaipėdiečių dovanota įspūdingo grožio žaliaskarė, centrinė renginių erdvė paskelbta zona be pirotechnikos, greta netrukus įsikurs milžiniškas sniego rutulys. Buvimas drauge, bendruomenės sutelktis ir atsigręžimas į tikrąsias žmogiškas vertybes – į tokias Kalėdas kviečia uostamiestis.
Gruodžio 3-ąją, 17 val. Klaipėda kviečia kartu pasitikti didžiųjų švenčių laukimą.  Šventinį vakarą susirinkusius klaipėdiečius ir miesto svečius pasitiks miesto šeimininkas – meras Vytautas Grubliauskas, pradžią stebuklams duos Kalėdų Senelis, kurio ištarti stebuklingi žodžiai įžiebs viso miesto šviesas. Šventinį vakarą vainikuos fejerverkų salvės, kalėdinė muzika.
Negalintys dalyvauti įžiebimo renginyje, galės jį stebėti namuose - tiesiogiai internetu portale www.lrytas.tv 
Sniego rutulys nukels į vaikystę
Neabejotinai įspūdingiausiu eglutės įžiebimo vakaro akcentu taps magiško sniego rutulio - I LOVE KLAIPĖDA įsižiebimas. Stilizuotas sniego rutulys, kurio centre vienas gražiausių Klaipėdos simbolių – Taravos Anikė, bus baigtas konstruoti iki penktadienio vakaro, tačiau tikrąja savo didybe nušvis tik gruodžio 3-ąją.
Antradienio vakarą į Klaipėdą atvykęs projekto autorius tikino, jog kelionė neprailgo.
„Kelionė iš Vilniaus į Klaipėdą buvo azartiška ir nerami – vis galvojome, ar tikrai vykstame ten kur reikia. Kai pajudėjome iš Vilniaus ir jo šviesų, neįsivaizdavome, jog laukia 300 kilometrų panašių į dykumą, todėl išvydę Klaipėdos šviesas jautėmės lyg atradę tikrąjį kalėdinį stebuklą. Gražus ir jaukus jūsų senamiestis“, - apie kelionę į Klaipėdą pasakojo projekto autorius Jacques‘as Rival‘is.
Anot originalių šviesos instaliacijų viešose miestų erdvėse kūrėjo Jacques‘o Rival‘io, nors tai jau trečiasis panašus projektas, kuri jis įgyvendina, jaudulio, nerimo ir emocijų nestinga.
„Mano projekto sėkmei svarbios dvi sąlygos – oras ir saugumas. Nors medžiaga iš kurios pagamintas rutulys yra labai patvari (PVC Cristal), visgi stiprus vėjas, ugnis ar piktas žmogus gali padaryti nepataisomos žalos. 2006 m. Lione įgyvendinant analogišką I LOVE*** projektą, kažkas bandė patekti į jo vidų. Žala buvo tokia, jog projektą pavyko pataisyti ir suteikti galimybę juo džiaugtis tik po metų – 2007-aisiais. Tačiau tikiu jūsų miestu ir dorais jo žmonėmis“, - sakė J. Rival‘is. 
Išskirtine sniego rutulio apsauga, kuriai pasitelktos naujausios technologijos rūpinasi saugos tarnyba „Argus“.
Projektas įgyvendintas tik gavus paramą iš Klaipėdos pramonininkų asociacijos, kurių indėlis siekia 40 tūkst. eurų.
„Jau seniai norėjome prisidėti prie kažko ypatingo ir nepaprasto, kas tampa esminiu kažkurio Klaipėdos renginio akcentu, susitelkimo vieta, kurio nemačius negali pajausti tikrosios šventės dvasios. Tikrai tikiu, jog šis sniego rutulys I LOVE KLAIPĖDA taps tuo akcentu, be kurio šios Kalėdos nebus tikrosios Kalėdos“, - sako Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas Viktoras Adomaitis.
Tiesa, anot paties J. Rival‘io - tikram kūrėjui, be abejo, svarbiausia projekto meninė pusė.
„Man labai svarbi estetika ir grožis. Kurdamas šį sniego rutulį siekiau apjungti praeitį ir dabartį – tokią praeitį, kurioje vaikystė ir jos lengvumas, kurioje nėra problemų, kurioje triumfuoja grožis, kuri įkvepia mus būti geresnius dabar. Tegul šis simbolinis sniego rutulys praskaidrina Šv. Kalėdų laukimą jūsų miestui“, - sako projekto autorius.
Jau nuo trečiadienio ryto prie rutulio dirba iš Prancūzijos atvykusi 8 asmenų komanda. Milžiniško sniego rutulio skersmuo – 10 m, aukštis – 6 m.
Tarptautinis projektas, kuriuo Klaipėda palydėtų 2016-uosius ir pasitiktų 2017-uosius, uostamiesčiui atnešančius pareigą ir atsakomybę tapti Lietuvos kultūros sostine – didelė ir kryptinga miesto ambicija siekiant dar didesnių tikslų - 2022 m. tapti ir Europos kultūros sostine.
Gausus kalėdinių renginių žemėlapis
Kalėdinių renginių ciklą sudaro nuoširdžios įvairių bendruomenių iniciatyvos. Šventinius Kalėdų laukimo renginius pradės Maltiečiai, kurie jau gruodžio 4-ąją, sekmadienį, nuo 12 val. kvies į kalėdinės gerumo sriubos akciją. Viena populiariausių socialinių akcijų Lietuvoje – „Maltiečių sriuba” vyksta jau vienuoliktus metus, jos metu renkamos lėšos vienišiems seneliams. Nuo 13 val. Danės skverelyje prie buvusio TEO pastato kviečia Socialinių mokslų kolegijos akcija - „Keturkojų Kalėdos 2016“.
Gruodžio 10-osios vakarą Teatro aikštėje nušvis dar vienas įspūdingas projektas – stilizuota sniego paroda, kuri šiai erdvei įkvėps dar daugiau subtilumo ir jaukumos.
Dar po savaitės, Teatro aikštėje, 12 val. Žuviene vaišins Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos, o nuo 14 val. Klaipėdos senamiesčio verslininkai visas šeimas kviečia į popietę su Kalėdų Seneliu. Į tradicinį ir kilnaus tikslo vediną renginį gruodžio 18-ąją kvies Lietuvos verslo kolegijos organizuojamas kalėdinis bėgimas „Padovanok senjorams Kalėdas“, gruodžio 20-ąją parsinešti eglišakių į savo namus kvies miškininkų akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“.
Iškilmingas akimirkas paženklins ir Klaipėdos kariliono dūžiai - gruodžio 25 d., 16 val., o Naujųjų metų sutiktuvių proga 23.30 val.
O viso šventinio laikotarpio metu Atgimimo aikštėje pasitiks karkasinė, 20 metro eglutė.
Šv. Jono bažnyčios skverelyje – šviečianti prakartėlė
Nuo gruodžio 16-osios, Šv. Jono bažnyčios skverelyje įsikurs unikalus šviečiantis kubas-prakartėlė. Senosios bažnyčios vietoje įkurdinta prakartėlė – švies bažnyčių vitražais ir senosios dailės kūriniais, idėja apjungia įvairių konfesijų tradicijas.
Gruodžio 16-ąją, prakartėlės įžiebimo vakarą, nuo 18 val. lankytojų lauks ypatingas Kalėdinės muzikos koncertas, kuriame - choras „Cantare“, studija „Junior City Jazz“, Klaipėdos brass kvintetas. Renginio partneris – Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė.
Nesuspėjusius išgirsti kalėdinės muzikos, jau sekančią dieną, gruodžio 17-ąją, nuo 17 val. kvies akcija-koncertas „Įžiebk savo Kalėdų žibintą“, kurioje - E. Balsio menų gimnazijos kolektyvai, Plikių evangelikų liuteronų parapijos vaikų pučiamųjų grupė. Renginio partneriai - Klaipėdos demokratinė moterų kolegija ir Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė. Šiuolaikinė prakartėlė lankytojų lauks kasdien iki sausio 7-osios
Jaukesnė ir kvapnesnė mugė
Šalia svarbiausių kalėdinių akcentų, Teatro aikštėje, įsikurs ir šventinis miestelis su kalėdinės mugės skoniais ir kvapais. 7 prekybiniuose prekybiniuose nameliuose – skirtingos tematikos aromatai ir skanumynai. Praeiti pro šalį neleis IMBIERINIS, MEDUOLINIS IR OBUOLIŲ nameliai. Čia galėsite paragauti ir specialiai Klaipėdai ir tik žiemos šventėms pagaminto nealkoholinio vyno. „Kavomanams“ – įvairiausios kavos ir su ja susijusių suvenyrų namelis, greta kalėdinių suvenyrų „štabas“.
Pirmadieniais–ketvirtadieniais mugė veiks 16–20 val., penktadieniais–šeštadieniais 12–22 val., sekmadieniais 12–20 val. Čia suksis ir šventinė karuselė, kvies interaktyvus „Fortum“ namelis.

No comments:

Post a Comment

Best Gifts for Girlfriend | Gifts for girlfriend ideas 2018-2019 | Chris...

Best Gifts for Girlfriend ,Gifts for girlfriend ideas 2018-2019,Christmas gifts for girlfriend ,gifts for girlfriend ideas,best christma...